Zarabianie na ankietach

      Często słyszy się opinie, iż na ankietach nie da się zarabiać. Jest to kolejny mit, bo właśnie ankiety to jeden z najpewniejszych zarobków w Internecie. Zarobki nie są tutaj może oszałamiające, miesięcznie to zwykle klika bądź kilkanaście dodatkowych złotych w postaci gotówki, vouchera do wybranego sklepu bądź nagrody rzeczowej. Plusem jest to, iż można to robić właściwe z dowolnego miejsca, (w którym jest dostęp do sieci) jak i o dogodnej porze. Warto, więc wykorzystywać czas, w którym nie możemy zrealizować innych aktywności, jak np. podczas podróży w komunikacji zbiorowej, kolejce do lekarza itd. Z czasem też nabierzemy wprawy (początki zawsze są trudne!) co znacznie usprawni nasze działania.  Zaś po pewnym czasie będzie można zaobserwować efekt „kulki śnieżnej” zwłaszcza, jeżeli będziemy systematycznie brać udział w kliku bądź kilkunastu portalach. Bo właśnie systematyczność jest tutaj najbardziej pożądaną cechą.

      W sieci jest bardzo dużo serwisów oferujących wypełnianie płatnych ankiet. Jednakże, tylko część z nich jest godnych polecenia. Z innych zaproszenia przychodzą sporadycznie albo nasz udział w ankietach jest nagminnie odrzucany z różnych powodów. Niezależnie od wybranego serwisu w pierwszym kroku należy przejść proces rejestracji, a następnie uzupełnić informację o sobie. Zazwyczaj ma to formę obszernej ankiety dotyczącej wielu aspektów naszego życia. Warto się przy tym przyłożyć, gdyż częściowo od niej będzie zależała częstotliwość zaproszeń. Na szczęście wypełnia się ją tylko raz, (choć po dłuższym czasie wymagana jest jej aktualizacja) i można rozpocząć pracę. Poszczególne zaproszenia do wypełniania ankiet zazwyczaj przychodzą na adres e-mail, choć od czasu do czasu trzeba samemu zalogować się do portalu. Na koniec tego wstępu warto dodać, iż część z nich stosuje system poleceń, dzięki czemu otrzymujemy dodatkowe profity za zaproszenie znajomych i ich aktywny udział.

      Poniżej przedstawimy krótki opis polecanych przez nas portali, w których działamy i przynoszą one dla nas wymierne zyski. Kolejność tej listy jest uznaniowa, ale dla kogoś może być zupełnie inna. Warto je wszystkie wziąć pod uwagę, gdyż zwiększy to możliwości na większe dochody.

 1. Panel ySense – duży router, które zbiera ankiety z różnych paneli. Oprócz ankiet oferuje różne dodatkowe zadania jak sondaże czy testowanie gier. Ankiety nie przychodzą do maila, a więc trzeba samego się logować i sprawdzać możliwości zarabiania (najlepiej kilka razy dziennie).  Nagrodą w panelu są pieniądze w postaci wypłaty na konto Pay Pal (próg wypłaty to 10 USD i 25,01 USD), a także różnego rodzaju karty podarunkowe (m.in. Amazon czy Zalando).

 2. Panel Pagazani  – podobny router do ySense. W ofercie ma ankiety jak i dodatkowe oferty. Wymagane tutaj jest również samodzielne logowanie. Nagrodą w panelu są pieniądze w postaci wypłaty na konto Pay Pal (próg wypłaty to 10 USD, a także 25 USD i 75 USD), a także różnego rodzaju inne formy (m.in. karta podarunkowa Amazon).

 3. Ipsos I-Say   – dla nas to jeden z najlepszych paneli. Ankiet jest stosunkowo dużo (czasem przychodzą na maila, ale warto też samemu do niego zaglądać choćby przez aplikację mobilną), a więc nietrudno uzbierać wymaganą ilość punktów do odbioru nagrody. Często też można dostać się z niego do testowania produktów lub ekstra płatnych wywiadów. Jeżeli chodzi o nagrody to my zazwyczaj wybieramy opcję przelewu na konto Pay Pal. Jest też do wyboru voucher do sklepu Decathlon, Zalando, Media Markt, Allegro czy TK Maxx.

 4. Atta Poll – ankiety na telefon. Można je wypełniać jedynie w aplikacji mobilnej (do pobrania ze sklepu Google Play lub App Store). Przy rejestracji wymagany jest adres gmail (a więc jeżeli ktoś nie ma to powinien go założyć). Bardzo go polecamy ze względu na niski próg wypłaty (15 zł) i szybką jego realizację (przelew w kilka minut na Pay Pal) oraz częstotliwość zaproszeń (przychodzą powiadomienia w telefonie). Będziemy zobowiązaniu, jeżeli w trakcie rejestracji umieścicie nasz kod polecenia – envys (nic na tym nie stracicie).

 5. Panel BO! – lubimy ten panel ze względu na częstotliwość ankiet i możliwość regularnego zarobku. Ankiety przychodzą na e-maila, a po uzbieraniu wymaganej ilość punktów (1.000 punktów = 32 zł) można je wymienić na przelew na konto bankowe.

 6. Klub Kantar – zbliżony portal do Panelu BO!. Zaproszeń do ankiet (przychodzą na mail) jest stosunkowo dużo, więc zbieranie punktów jest dosyć łatwe. Dodatkowe punkty można otrzymać poprzez zaproszenie do testowania określonych produktów. Później można je wymienić na doładowanie do telefonu, e-kartę do sklepu empik.com czy przelew bankowy.

 7. Reaktor Opinii  – zaproszenia do ankiet przychodzą na e-mail z różną częstotliwością. W jednym miesiącu jest ich sporo, zaś w innym zdecydowanie mniej. Podobnie jak z zarobkami – często uda się szybko uzbierać i wymieniać punkty, ale są okresy dłuższego oczekiwania (próg wypłaty to 50 zł).

 8. Klub GFK  – zaproszenia do ankiet spływają dosyć regularnie, choć same ankiety nie są jakoś mocno punktowane. Jednak od czasu do czasu można brać udział w tzw. dzienniczkach internetowych (szeregu krótkich tygodniowych ankiet i instalacji oprogramowania badającego aktywność w sieci), przez co gromadzenie punktów jest łatwiejsze i szybsze. Z nagród to przede wszystkim doładowania telefonu, bony Sodexo (Żabka, Biedronka i Frisco) oraz e-karta prezentowa do internatowego sklepu Empik.

 9. Badanie Opinii –  Warto  regularnie się do niego logować, bo nie każde powiadomienie o nowej ankiecie jest wysyłane na pocztę elektroniczną. Dodatkowy bonus można zdobyć, jeżeli po wypełnieniu ankiety, pochwalimy się tym faktem na swoim koncie na facebooku. Po uzbieraniu wymaganej ilości punktów można je wymienić na gotówkę (próg wypłaty to 50 zł). Warto dodać, iż w tym panelu jest również opcja zgłoszenia chęci udziału w badaniach tajemniczego klienta bądź innych zleceniach, co jest osobno wynagradzane.

 10. Opinie.pl  – wysokość zarobków w głównej mierze jest uzależniona od naszego zaangażowania. Ankiet jest sporo, jednakże zdobycie pełnej puli punktów za poszczególne ankiety czasami sprawia trudność. Niemniej warto tutaj być aktywnym. Z nagród można tutaj wymienić doładowania telefonu, nagrody rzeczowe i przelew bankowy. I właśnie w ten ostatni zazwyczaj celujemy. Czasem też, wybranym panelistom jest oferowane testowanie wybranych produktów, przez co można zwiększyć swoje zyski.

 11. Imas Online  –  dosyć dobrze „płatne” ankiety. Zbieranie punktów można przyspieszyć poprzez udział w testowaniu produktów (już kilka razy mieliśmy przyjemność w tym uczestniczyć). Atutem jest dosyć niski próg wypłaty (tylko 30 zł), przez co można szybciej „spieniężyć” nasze punkty. Oprócz tego jest możliwość wyboru nagrody w postaci bonu płatniczego Sodexo.

 12. Poznaj.to – panel o dosyć niskim progu wypłaty (20 zł), co wpływa na łatwość odebrania nagrody. Minusem jest dosyć mała ilość zaproszeń, które przychodzą na maila.

 13. Demando  – panel, w którym można zarabiać na wypełnianiu ankiet jak i innych zadaniach jak np. wywiad indywidualny. Zaproszenia przychodzą na pocztę elektroniczną, ale dosyć nieregularnie. To w połączeniu z wyższym progiem wypłaty (50 zł) sprawia, iż czasem trzeba trochę poczekać na swoją nagrodą.

      Lista tych paneli nie wyczerpuje całkowicie tego tematu. Kto chciałby dostać się do zamkniętych portali i społeczności proszony jest o kontakt na adres e-mail.