Zarabianie jako tajemniczy klient

      Ostatnio coraz popularniejszą metodą dorabiania jest praca w charakterze tajemniczego klienta. Niedawno było głośno w mediach o pewnym 30-latku, który w ten sposób został milionerem. Ale to było w kraju wielkich możliwości, czyli w Stanach Zjednoczonych. Tutaj raczej nam to nie grozi, aczkolwiek warto przyjrzeć się nieco bliżej tej profesji.

      Zadanie tajemniczego klienta to ocena osób zatrudnionych w danej placówce. Przy okazji wizyty ocenia takie aspekty jak czystość lokalu, ekspozycja towaru czy jakość obsługi. Odnotowuje przy tym wszystkie możliwe uchybienia i ocenia poziom swojego zadowolenia z perspektywy klienta. Wszystko to według ściśle określonego scenariusza. Po realizacji audytu zazwyczaj składa raport z wizyty, który to trafia do firmy zlecającej daną kontrolę.

      Praca tajemniczego klienta nie jest, zatem trudna, ale z cała pewnością wymaga pewnych cech osobowych. Kandydaci, które pragną podjąć się tej pracy powinni charakteryzować się:

  • dokładnością;
  • sumiennością;
  • punktualnością;
  • spostrzegawczością;
  • naturalnością w kontaktach międzyludzkich (czasem przydaje się trochę umiejętności aktorskich).

      Co można otrzymać w zamian? Przede wszystkim można zarobić. Stawki zależą od trudności i czasochłonności audytu, a także doświadczenia kontrolera. Z reguły wynoszą od 15 do 200 zł za zalecenie. Jest to także okazja do zdobycia unikalnych doświadczeń i umiejętności. Należy także podkreślić, iż swoją pracą audytor realnie wpływa, na jakość usług świadczonych przez firmy.

      Wydaje się więc, iż to idealne zajęcie dla studentów, ale także osób, które chcą sobie podreperować swój budżet domowy. Ofert tego typu pracy ciągle przybywa w Internecie, jednakże z uwagi na dużą ilość oszustów, dobrze jest przedtem zasięgnąć opinii o takiej firmie. My ze swojej strony polecamy współpracę z dwoma zaufanymi agencjami. Jeżeli ktoś chciałby podjęć się takiego zajęcia to prosimy o kontakt mailowy.